Podnóżki biurowe

Jak wybrać odpowiedni?

Wybór podnóżka jest na pierwszy rzut oka dość problematyczny, ponieważ z jednej strony jest to produkt prosty i oczywisty, z drugiej zaś ciężko wyobrazić sobie dodatkowe funkcje, które miałaby spełniać podstawa pod stopy. Jednak aby w pełni móc korzystać z produktu przez wiele lat, mając na uwadze swoje zdrowie i bezpieczeństwo, przygotowaliśmy podstawowe informacje, które jak wynika z naszego doświadczenia należy wziąć pod uwagę poszukując podnóżków, czy to dla siebie, czy dla swoich pracowników. Wierzymy że lista przygotowana przez naszych ekspertów, pomoże Państwu wybrać najlepszy możliwy produkt.

 

 Jakość

Zdecydowanie najważniejszym parametrem, który musimy wziąć pod uwagę wybierając podnóżek jest jakość jego wykonania. Nie znając produktu ciężko jest ocenić, to jak został on wykonany i jak odporny jest na różnego rodzaju awarie i problemy. Najgorsze z czym można się spotkać, to potrzeba wymiany produktu po kilku tygodniach lub perspektywa zakupu kolejnego podnóżka, tylko dlatego że poprzedni uległ zniszczeniu. Według naszych ekspertów bardzo dużo o jakości danego modelu mówi gwarancja, jaką udziela producent na swój sprzęt. Dla wygody użytkowników najbezpieczniej wybrać produkt, na którym będziemy mogli zgodnie z zapewnieniami producentów polegać jak najdłużej, mając pewność, że przez ten czas wszystkie problemy będzie rozwiązywał właściciel marki. Obecnie na rynku można podzielić podnóżki ze względu na gwarancje na trzy grupy:

  • gwarancja 12 m-cy, udzielana jest przez dwóch producentów Fellowes i Kensington
  • gwarancja 24 m-ce, udziela m.in. Exponent i Desq
  • gwarancja 36 m-cy, udzielana wyłącznie przez firmę VeroTech

 

 Wymogi prawne

Zgodnie z wymogami prawnymi, o jakich stanowi kodeks pracy, wybierając podnóżek, powinniśmy pamiętać aby spełnił kilka podstawowych wymagań, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że produkt jest zgodny z wytycznymi nakładanymi na pracodawców przez przepisy BHP. Pierwszym zapisem jest regulacja kąta nachylenia podnóżka w zakresie minimum 0-15st. W tym wypadku mamy bardzo szeroką gamę produktów spełniającą ten wymóg. Zakres do 15, 20, 25, czy nawet 30st, daje nam gwarancję, że idealnie dostosujemy położenie stóp względem naszych potrzeb. Drugą kwestią jest odpowiednia wysokość podnóżka, możemy poszukiwać modeli o stałej wysokości, albo o możliwościach kilkustopniowej regulacji wysokości kąta nachylenia, co zapewni nam możliwość zmiany wysokości w zależności od tego, czy danego dnia chcemy mieć stopy niżej, czy też wyżej. Trzecią kwestią narzucaną przez przepisy BHP jest powierzchnia antypoślizgowa samej postawy pod stopy (gwarantuje niezsuwanie się stóp z podnóżka), jak i zabezpieczenie, że nie będzie się ona przesuwała po podłodze (najpopularniejsze i bardzo efektywne rozwiązanie to zastosowanie gumowych nóżek).

 

 Komfort

Podnóżki wyposażone są w wiele funkcji, które mają bezpośrednio wpływać na komfort użytkowania. Prócz tych wymienionych powyżej, które są niejako niezbędne do efektywnego korzystania z produktu, mamy wiele innych cech, w które zostały wyposażone podstawy pod stopy. Dlatego priorytetem przy wyborze podnóżka powinna być możliwość regulacji kąta nachylenia, antypoślizgowa powierzchnia, gumowe nóżki i trwała konstrukcja. Zaczynając od płynnej regulacji kąta pochylenia, dzięki czemu możemy płynnie zmieniać ten kąt, bez potrzeby przestawiania ustawień podstawy. Dodatkową wartością jest powierzchnia masująca lub podstawa wyposażona w rolki masujące dla poprawy wygody. Warto również zwrócić uwagę na stabilność samej podstawy i wykonanie z trwałych materiałów (np. polistyren, lub metal)- dzięki temu podnóżek nie będzie się bujał w niepożądany sposób. Ponadto warto również zwrócić uwagę na wymiary podstawy pod stopy, tak aby nie okazała się zbyt mała (najpopularniejsze wymiary to, szerokość 410-460 mm i długość 290-340 mm).

 

 Cena

Cena podnóżka bezpośrednio uzależniona jest od jego funkcji. Najprostsze modele godne polecenia możemy kupić już w okolicach 50-60 zł, zaś te bardziej złożone to wydatek około 100. Przy produktach najbardziej zaawansowanych ze specjalistycznymi rozwiązaniami, musimy liczyć się z wydatkiem około 130-150zł. Każda z tych grup ma swoich zwolenników, oczywiście wszystko uwarunkowane jest oczekiwaniami osób, które będą korzystały z danego modelu.

 

 

Wierzymy że udało nam się przybliżyć Państwu segment podnóżków i teraz wybór będzie dużo łatwiejszy i znacznie przyjemniejszy. Jednakże w razie jakichkolwiek dodatkowych pytań lub wątpliwości, bardzo chętnie doradzimy i pomożemy wybrać produkt najwłaściwszy dla Państwa.

Nasze działania zostały wyróżnione prestiżowym odznaczeniem e-Gazele Biznesu 2019.

 

Największy wybór podnóżków biurowych w sieci. Kilkadziesiąt modeli znanych producentów.

 

Zapewniamy Państwu wygodne, szybkie i bezpieczne kanały płatności online oraz odroczony termin płatności dla firm i instytucji.

Darmowa dostawa przy zamówieniu już od 250 zł brutto.